Procedūros
Srities paruošimas implantacijai
Procedūros meniu
Kaulo augmentacija
Kas yra klaulo augmentacija?
Kaulo augmentacija, kitaip kaulo priauginimas, yra procedūra, kurios metu atkuriamas prarastas kaulo tūris. To reikia, kad dantų implantas būtų įvestas taisyklingoje, ilgalaikį funkcionavimą garantuojančioje padėtyje. Kaulo trūkumas gali lemti implanto nepilnavertę oseointegraciją, progresuojantį kaulo netekimą apie implantą bei pačio implanto netekimą.
Kokie metodai gali būti?
Yra įvairių kaulo priauginimo metodų ir tik speciastas gali parinkti, kuri metodika geriausiai tinkama esamai situacijai.
Gali būti taikoma:
• Kaulo augmentacija nuosavu kaulu – tai yra metodika, kurios metu kaulas iš vienos žandikaulio srities yra persodinamas į kitą sritį
• Kaulo augmentacija sintetinėmis medžiagomis – kuomet naudojamos aukštosiomis technologijomis pagamintos medžiagos (kaulo pakaitalai, membranos, kaulo formavimąsi indukuojančios medžiagos)
• Mišrios technikos – tokiais atvejais autogeninis, tai yra, paciento nuosavas, kaulas naudojamas kombinuojant su sintetinėmis medžiagomis.
Po procedūros priežiūra ir atsigavimas
Po kaulo augmentacijos procedūros labai svarbu laikytis specialisto nurodymų dėl pooperacinės priežiūros. Laikytis nurodyto režimo, vengti rūkymo ir alkoholio vartojimo, vartoti paskirtus medikamentus, būtina lankytis kontroliniams vizitams. Pradinis laikotarpis, ypač pirmosios dvi savaitės po operacijos, yra kritiškai svarbus sėkmingam kaulinio audinio formavimuisi. Viso gijimas trunka nuo 4 iki 6 mėnesių.
Gleivinės plastika
Gleivinės plastika yra procedūra, kurios metu yra atliekamos manipuliacijos minkštuosiuose audiniuose – gleivinėje. Dažniausiai tai yra keratinizuotų fiksuotų dantenų sukūrimas arba gleivinės storinimas apie implantą. Sveikos dantenos ir gleivinė yra būtinos ilgalaikiui implanto stabilumui bei atsparumui infekcijoms.
Dažniausiai, kaip „auksinis standartas”, naudojami autogeniniai, tai yra, paties paciento audiniai, persodinami iš gomurio srities į reikiamą vietą. Atskirais atvejais galima naudoti ir sintetines, aukštosiomis technologijomis pagamintas medžiagas. Tik prityręs specialistas gali parinkti pacientui labiausiai tinkamą metodiką.
Po operacijos pacientui gali tekti laikytis specialių pooperacinių priežiūros instrukcijų, įskaitant vaistų vartojimą, higienos palaikymą ir reguliarius vizitus pas gydytoją. Tai padeda užtikrinti greitą atsigavimą ir sėkmingą procedūros rezultatą.